Theater dat leest als een geschiedenisboek
Opus XX, dat is de nieuwe voorstelling van Theater Zuidpool, daar was ik gisteren. Klara besteedde er deze week al aandacht aan. Het interview met regisseur Koen van Kaam, kan je beluisteren op de Klara website. Het stuk is gebaseerd op het boek Europeana van Patrik Ourednik. Niet alleen de feiten die in het boek aan bod komen maar ook de vertelstijl van Ourednik wordt overgenomen.
Het geheel aanhoor je dan ook als een ironische stream of consciousness met grote en kleine momenten uit de 20ste eeuw. Sofie Decleir spuwt anderhalf uur lang feiten, namen, cijfers en samenhangen. Een prestatie die op zich al indrukwekkend mag worden genoemd. De manier waarop de voorstelling in elkaar is gezet, is sober en contrasteert scherp met de vaak exuberante feiten die aan bod komen.
Wij hebben genoten en als u dat ook wil doen, kan u beter kaartjes kopen want de speelperiode is niet zo heel lang. Informatie op zuidpool.be. Als je na de voorstelling meer wil weten over de 20ste eeuw, kan ik het iets lijviger Een eeuw van uitersten van Eric Hobsbawm aanbevelen.
Update: als ik niet overtuigend genoeg ben, probeer dan De Standaard eens
Twitter Updates
- Smartphonegebruik per leeftijd en OS in België bit.ly/J3vUlv 7 hours ago
- Kan er iemand eens een bezoekje brengen aan de brillenmarkt in Antwerpen en die mensen een nieuwe site verkopen? Thx. bit.ly/J3mDd0 8 hours ago
- (Mijn ervaringen met) Facebook’s business model bit.ly/JzpNtJ 9 hours ago
Tag cloud
android antwerpen apple barcamp BIRM blog bloggen bloggers Borgerhout business model communicatieanalyse content experiment facebook Fictie gender Gent google htc innovation internet ipad journalism journalistiek kindle Marketing media Nanowrimo nieuws online podcast privacy quote review Schaatsen social media sociologie tech45 technologie toekomst trends tumblr Twitter vioe woord van de week



Laatste reacties